Na šoli že več let, običajno konec junija in avgusta, organiziramo prostočasne aktivnosti za otroke priseljence. Aktivnosti so pestre in raznolike, otrokom pa ponujamo priložnost, da usmerjeno preživijo svoj čas ter pridobijo tudi nova znanja in veščine. Delavnice potekajo na različnih lokacijah, tudi izven šole, otroci pa preko različnih doživetij med drugim izpopolnjujejo svoje znanje slovenščine. Počitniške aktivnosti so priložnost, da se otroci seznanijo z mestom, s kulturnimi in naravnimi znamenitosti ter se lotijo novih izzivov. Letos so otroci tako npr. med prvimi obiskali Tehno park Celje, kjer so preizkusili virtualna očala in stopili tja, kamor si morda sicer ne bi upali ali ne bi dobili priložnosti.

Reportaža je nastala v okviru projekta SIMS, ki mesečno v sodelovanju s snemalno ekipo Časorisa predstavlja aktivnosti za otroke priseljence. Več pa v posnetku …

Mateja Lugarič, multiplikatorka