V počastitev dneva Zemlje, 22. aprila ter dneva brez avtomobila je na naši šoli potekal že tradicionalni eko dan, s katerim vsako leto spodbujamo učence k odgovornejši rabi odpadnih materialov, aktivnem zbiranju odpadkov, k njihovem ločevanju in pozitivnem odnosu do narave in Zemlje. Takrat se še bolj zavemo, kako pomemben vpliv imamo na okolje in kako lahko s premišljenim ravnanjem veliko prispevamo k varstvu okolja in narave. Čeprav se ne vključujemo v program Eko šole, pa učitelji okoljske vsebine skozi vse leto vključujejo v svoje učne programe. Še vedno celo leto zbiramo odpadni papir, baterije, kartuše in tonerje ter plastične zamaške, na šoli pa delujejo mladi okoljevarstveniki, ki skrbijo, da nikoli ne pozabimo na svet okoli nas. Na eko dnevu, ki je potekal 19. aprila, so učenci od 6. do 9. razreda na različnih delavnicah predelovali odpadne materiale v nove uporabne izdelke. Nastale so zanimivi okvirji za slike, poslikane vrečke za sadje, lončki za okrasne rastline, portreti iz škatl za jajca, izdelki iz lesa, blazine iz zavrženih kavbojk in drugih zanimivi izdelki.

Eko dan je odlično uspel, kar si lahko ogledate na razstavi v 1. nadstropju naše šole. Mi se bomo obnašali odgovorno še naprej in sledili sloganu: »Skrb za okolje je več kot skrb za naravo. Je skrb zate in zame, za vse generacije in za tiste, ki še prihajajo za nami.«

Vodja tehniškega dne: Katarina Kurnik