OGLEJTE SI UTRINKE Z NAŠIH ZAJTRKOV!

Vsako leto tretji petek v mesecu novembru obeležujemo slovenski dan hrane in tradicionalni slovenski zajtrk. Pred poukom na daljavo smo v vrtcih in šolah na ta dan za malico jedli tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga sestavljajo kruh, maslo, med, mleko in jabolka ali drugo sveže ali suho sadje brez sladkorja. Vsa živila za tradicionalni slovenski zajtrk so slovenskega porekla. Glavni namen dneva slovenske hrane je podpora slovenskim pridelovalcem in predelovalcem hrane, spodbujanje samooskrbe s kakovostno hrano iz lokalnega okolja ter ohranjanje čistega, zdravega okolja, ohranjanje podeželja in seznanjanje mladih s postopki pridelave in predelave hrane. Nekatere šole, vrtci in drugi zavodi na ta dan organizirajo različne naravoslovne dneve, izlete in druge dejavnosti.