sl-1

Tretjo osnovno šolo Celje je z odlokom ustanovila Mestna občina Celje. Uradno ime šole je III. osnovna šola Celje s sedežem na Vodnikovi 4 v Celju. Leta 2005 smo praznovali 100-letnico šolstva pod streho stare, častitljive gospe, kot ji radi rečemo učitelji in učenci v svojih pogovorih, leta 2018 pa 60-letnico ustanovitve III. osnovne šole Celje.

III. osnovna šola VČERAJ …

17. 9. 1905: svečano odprtje dekliške meščanske šole; 460 učenk, prevladovale Nemke.

1. 3. 1919: dekliška meščanska šola; slovenščina postane učni jezik.

1. 9. 1919: deška meščanska med učiteljicami tudi Anica Černejeva, pesnica.

1. 9. 1934: meščanske šole se priključijo srednjemu šolstvu.

1. 9. 1946: moška in ženska nižja gimnazija; ob združitvi nastane II. nižja  gimnazija.

1. 9. 1950: višja gimnazija z vsemi osmimi razredi.

1. 9. 1958: III. osnovna šola.

1. 9. 1966: OŠ I. Celjske čete.

1. 9. 1991: III. osnovna šola Celje.

Pod našo streho torej združujemo tradicijo, kvaliteto dela in zadovoljstvo učencev, učiteljev ter staršev.

Umeščeni smo v sam center mesta, in sicer v Mestno četrt Center. Poleg osrednje zgradbe imamo čez cesto še prostore za prvi razred devetletke, v katerih pričenjajo svojo pot učenosti naši šestletniki. Prostori so novi, sodobni in v celoti prilagojeni njihovi razvojni stopnji.  V letu 2007 smo po spletu nesrečnih in srečnih okoliščin pridobili obnovljeno zunanje športno igrišče, tako da je šolski prostor v celoti urejen.

Šolski okoliš je sicer določen, vendar šolska zakonodaja omogoča staršem, da svojega otroka vpišejo na šolo, ki ji zaupajo in ki s svojim programom ustreza otrokovim in njihovim pričakovanjem.

Torej, dobrodošli na III. osnovni šoli!