17. 4. 2019 je Celjski mladinski center skupaj s projektnim svetom »Celje zdravo mesto« in Mestno občino Celje izpeljal delavnico »Mesto srečnih in zdravih ljudi po meri šolarjev«.

Osnovnošolci I. OŠ Celje, OŠ Ljubečna, OŠ Lava, IV. OŠ Celje, OŠ Frana Krajnca Celje, OŠ Frana Roša Celje, III. OŠ Celje in OŠ Hudinja so pred izvedbo delavnice sodelovali v Natečaju za izbor spisa z naslovom ”Ustvarimo mesto srečnih in zdravih ljudi”. Sodelujoči so z gosti iskali skupne rešitve za reševanje izzivov, ki so jih sami izpostavili v oddanih spisih. V okviru delavnice so rešitve tudi pripravili in jih predstavili vsem udeležencem, čemur je sledila še krajša razprava s povabljenimi gosti.

Po izvedbi prvega dela delavnice so se sodelujoči sprehodili po galerijskih prostorih centra in odprli razstavo v okviru natečaja. Razstavljenih je bilo 25 fotografij in 30 spisov osnovnošolcev, ki jih je izbrala posebna komisija. Našo šolo je s svojim prispevkom zastopala učenka 6. b, Alena Marčič.