V soboto, 20. 10. 2018, smo se ob 8.20 uri zbrali na šolskem dvorišču in se skupaj z razredniki odpravili v razrede. Tam smo se pogovarjali, kaj storiti v primeru požara ali potresa. Sredi pogovora smo zaslišali alarm. Napotili smo se iz razreda, saj smo dobili informacijo, da je v Žalcu potres osme stopnje. Vsi smo morali ostati zbrani, mirni ter v koloni zapustiti razred. Po hodnikih šole so bile nastavljene ovire. Bilo je, kot bi to razdejanje povzročil potres.

Ko smo zapustili šolske prostore, nas je razredničarka preštela. Nato so prišli gasilci in reševalci. Odvijala se je prava drama. Nekateri učitelji so na nosilih iz šole prinesli poškodovane otroke. Izgledalo je, kot da so bili resnično poškodovani, saj so imeli narisane rane. Reševalci so pregledali poškodovane osebe, jih oskrbeli ter jih odpeljali v bolnišnico. Gasilci so z gasilsko lestvijo prikazali reševanje oseb skozi okno. Na koncu so vse srečno rešili in jih dostavili na dvorišče. Bilo je, kot bi se resnično zgodila velika nesreča. Občutek je bil neprijeten, pa vendar zelo razburljiv.

Po končani vaji smo si privoščili malico. Ko smo se okrepčali, je bila na vrsti orientacija. Hodili smo po starem mestnem jedru Celja, iskali poti in na koncu vse naloge uspešno opravili. Znanje iz kulturnega dne, ki smo ga imeli 6. razred nekaj dni nazaj, nam je prišlo še kako prav. Ta dan ni bil samo poučen, temveč tudi zelo zanimiv. Upam, da bomo še večkrat imeli takšne dneve, pa čeprav na soboto.

Maša Lovrek, 6. b