Evropska vas 2014/2015: Nemčija

evropska vas

Tudi v letošnjem šolskem letu se  III. osnovna šola Celje pridružuje projektu EVROPSKA VAS.

Tokrat bomo pod drobnogled vzeli NEMČIJO. ev nemcija logo

To je dežela, o kateri vemo, da :
– imajo dobre nogometaše, rokometaše in druge športnike,
– so aktualni svetovni prvaki v nogometu,
– so njihove Grimove pravljice,
– imajo pravljične gradove,
– izdelujejo odlične avtomobile, kot so Mercedes, BMW, Opel,
– tam poiščejo službe mnogi Slovenci,
– sta njihova značilna hrana klobasa in zelje, pijača pa pivo …

Pa še mnogo več bi se našlo, če bi povprašali še več naših učencev. Veliko že vemo, a zagotovo bomo letos odkrili še marsikaj novega, prebrali kakšno zanimivo knjigo enega izmed nemških avtorjev ali prisluhnili glasbenim stvaritvam kakšnega izmed nemških skladateljev.

Za začetek vas vabim, da si pogledate PREDSTAVITEV DEŽELE (s klikom na levo spodnjo sliko) in se sprehodite po ponujenih spletnih povezavah.
Ogledate pa si lahko tudi DOKUMENT O KNJIŽEVNOSTI NEMČIJE ter tako dobite kakšen namig za branje (s klikom na desno spodnjo sliko).
                            ev nemcija             nemcija knjizevnost

Pojdite na potep po Nemčiji na naslednji POVEZAVI.
Poznate nemškega umetnika OTMARJA ALTA? Spoznajte ga s klikom na naslednjo POVEZAVO!

V petek, 13. marca je na šoli potekal kulturni dan – Evropska vas Nemčija. Poročilo si lahko ogledate na naslednji POVEZAVI.
Preberite intervju z našo učenko Hano Ovčina iz 4. a, ki je živela v Nemčiji na naslednji POVEZAVI.

Rešite KRIŽANKO, ki jo je izdelal naš učenec Matic Conradi!

Datumi, na katere ne smemo pozabiti:
• Kulturni dan Evropska vas:  petek, 13. marec 2015
• Dan zaključne prireditve: petek, 8. maj 2015.

Veselim se kulturnega dne in zaključne prireditve, saj sem prepričana, da se bomo tudi letos izvrstno predstavili. Verjamem, da imate veliko idej in komaj čakate, da bomo ustvarjali, zato vas vabim k sodelovanju.

Vodja projekta: Andreja Cvelfer