V primerjavi z lanskim šolskim letom je našo šolo pri projektu Evropska vas doletela kar velika temperaturna sprememba. Iz Danske, tipične države hladnega Severa, smo kot ptice selivke odpotovali na jug. Naša nova destinacija je postala Španija, največja država na Pirenejskem polotoku in tretja najbolj obiskana država na svetu.

Raziskovanju Španije se posvečamo že od začetka šolskega leta, v soboto, 6. aprila, pa smo na šoli izvedli tehniški dan. Šola se je odela v španske barve, sodelujoči razredi pa so vsak zase našli izvirno idejo, kako to zanimivo deželo predstaviti na zaključni prireditvi projekta v maju. Geslo našega tehniškega dne je bilo »Mañana, mañana!«, kar za Špance pomeni življenje brez stresa in skrbi. Verjamejo v to, da se na koncu stvari vedno izidejo, tako kot je prav. Zato jim pri ničemer, kar počnejo v življenju, ne primanjkuje temperamenta in motivacije.

Tudi mi smo zavihali rokave in nastali so številni zanimivi izdelki: skulpture pisanih dreves, zvitki za španske »churose«, tipične piñate, okrašene lesene škatle, vitraže ter risbe v slogu Salvadorja Dalija in replike stavb v slogu Gaudija. Niso zmanjkale niti tipične španske lutke, mozaiki in knjižna kazala, osmošolci pa so izdelali celo velikanskega španskega bika – živalsko »maskoto« Španije. Nastajali so plakati z zanimivostmi o Španiji, drugošolci pa so, kot je že tradicionalno, pridno vadili plesne korake.

Dogajanje na šoli je spremljala ekipa mladih novinarjev, ki je z rednimi javljanji po šolskem zvočniku popestrila ustvarjalno dopoldne. Predstavili smo nekaj znanih španskih osebnosti, izdelali turistični vodič po Barceloni, pozabili pa nismo niti na minute za tradicionalno in popularno špansko glasbo. Podali smo se tudi na ulico in med Celjani poizvedovali, koliko poznajo Španijo. Nad rezultati smo bili pozitivno presenečeni.

V spodnji galeriji si lahko ogledate utrinke z našega tehniškega dne. Že zdaj pa vas povabimo, da si izdelke ogledate tudi v živo na šolskih hodnikih ter na zaključni prireditvi projekta na Krekovem trgu.