V sredo, 31. 3. 2021, je preko ZOOM-a potekal občinski parlament, na katerem so našo šolo zastopale mlade parlamentarke Ana Steblovnik, Klara Roudi in Anastazija Salobir Omerzu. Debata je že drugo leto zapored potekala na temo Moja poklicna prihodnost. Mladi parlamentarci osnovnih šol celjske občine so svoja razmišljanja podajali v sklopu dveh delavnic. Prva je potekala pod mentorstvom Bojana Pozniča iz OŠ Lava, druga pa pod mentorstvom Tatjane Mravlak iz OŠ Štore. Udeleženci so podajali svoja mnenja o tem, kakšne so preizkušnje novega časa in osebnostne lastnosti za poklice prihodnosti, kateri poklici bodo vedno v povpraševanju, kakšne so možnosti samooskrbnega delovanja in podobno. Razvile so se zanimive debate, v katerih so se parlamentarci zavzemali za raznolika stališča, podkrepljena z močnimi argumenti. Ob koncu zasedanja smo izvolili predstavnico Anastazijo Salobir Omerzu, ki bo našo šolo zastopala na regijskem parlamentu. Iskrene čestitke!

Mentorica otroškega parlamenta: Anita Šmid