V oddelku podaljšanega bivanja se v tem šolskem letu pridno vključujemo v aktivnosti iz obveznega in razširjenega programa šole. Sodelovali smo pri postavljanju stojnice in pripravi programa za javljanje šolskega radia ob tradicionalnem slovenskem zajtrku, novembra pa smo se posvetili izdelovanju izdelkov za božično-novoletni bazar, kjer smo imeli tudi svojo stojnico. Ob obiskih šolske knjižnice smo s pomočjo knjižničarke Urške Sotler izdelovali izvirne table za obvestila, obeske v obliki angelčkov, voščilnice s smrečicami in prikupne hiške. Obiskovalce smo zelo prepričali, saj smo prodali skoraj vse izdelke! Prav tako smo decembra po naročilu Mestne občine Celje pridno izdelovali praznične voščilnice za krajane Celja, naša šola jih je prispevala kar 1900.

Decembra smo za upokojence Mestne četrti Center pripravili tudi kulturni program z deklamacijami, gledališkim skečem in glasbenim programom, predpraznični čas pa smo si popestrili z reševanjem ugank v šolski knjižnici. V drugi polovici nas čaka še marsikatera zanimiva dejavnost, najprej pa je pred nami teden pisanja z roko, kjer se bomo pri ustvarjanju ponovno povezali s šolsko knjižnico.

Za tim OPB: Tadej Gregorc