V četrtek, 26. maja, je v Mladinskem centru Celje potekala tradicionalna prireditev za letošnje zlate bralce v organizaciji Osnovne šole Frana Kranjca Celje. Prireditev je poudarila pomen branja za sedanji in bodoče rodove ter čestitala vsem letošnjim zlatim bralcem, ki jih je bilo v celjskih osnovnih šolah 150. Gostja na prireditvi je bila pesnica in pisateljica iz Celja Bina Štampe Žmavc, ki je zlatim bralcem zaželela, da se ne ustavijo pri druženju s knjigo, ampak ji namenjajo čas in ljubezen še naprej, kamor jih bo ponesla pot. Njeno pesniško zbirko Drobne pesmi so učenci prejeli v dar, prav tako pa tudi knjigo pisatelja Damjana Šinigoja Kjer veter spi. Čestitamo vsem zlatim bralcem, najbolj pa seveda zlatim bralcem naše šole, ki so letos:

Mia Jenček
Zara Kregar