V četrtek, 22. septembra 2022, so prvošolci prvič prestopili prag šolske knjižnice in vstopili v svet branja in znanja. Pozdravila jih je knjižničarka Urška Sotler, predstavila sebe in šolsko knjižnico ter pravila, ki veljajo v njej. Za lep dan jim je prebrala zgodbo o volku, ki se je želel naučiti brati, da bi s tem očaral živali iz kmetije (ki jih je najprej želel pohrustati za večerjo). Zato se je odpravil najprej v šolo, potem v knjižnico in nato še v knjigarno. Naučil se je brati in tako skupaj s prijatelji s kmetije preživel čudovit dan. Prvošolci vseh treh oddelkov so zgodbo z naslovom Tiho , tukaj beremo! poslušali z navdušenjem in želimo jim, da bi s svojim branjem razveseljevali svoje prijatelje tako kot volk iz zgodbe. Na koncu je prvošolce pričakalo presenečenje – vsak je prejel v dar knjigo Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, ki jo je napisala Ida Mlakar Črnič in knjižno kazalo, ki jih je posebej za njih izdelala knjižničarka Urška Sotler.
Tako smo na lep jesenski četrtek zakorakali v novo bralno leto. Naj bo v njem vsak dan čas za dobro knjigo, saj so dobre knjige zlate knjige, kar je trdil že France Bevk. In na dan njegovega rojstva in smrti – 17. septembra – obeležujemo dan zlatih knjig ter uradno pričenjamo z bralno značko.