Vsi, ki so šli v mesecu februarju mimo prostorov prvih razredov na Kocbekovi 5, so se verjetno spraševali, zakaj je pri nas tako glasno. Vladale so namreč izredne razmere, saj so potekale olimpijske igre. V času od 4.-20. februarja smo se počutili zelo olimpijsko! Srednjo učilnico med 1. A in 1. B razredom smo namreč spremenili v pravo olimpijsko vas. Najprej smo učilnico okrasili, jo opremili s fotografijami prvošolske reprezentance, pripravili pano za osvojene medalje in pano z zanimivostmi Kitajske. Tudi prižig olimpijskega ognja ni manjkal. V teh dneh smo postali pravi raziskovalci. Spoznali smo vse športe zimskih iger, preteklost in zanimivosti olimpijskih iger ter značilnosti in izume Kitajske. Glasno smo navijali za naše športnike, tako zelo, da so skupaj osvojili 7 medalj. Tudi sami smo se želeli preizkusiti v zimskih športih, zato smo si pripravili prvošolsko olimpijado. Z vremenom nismo imeli sreče, saj so bile že prave poletne temperature. Še sreča, da so učiteljice zelo izvirne in so igre malo prilagodile. Bilo je napeto vse do zadnjega, ko smo sklenili, da si zlato medaljo za trud zaslužimo vsi. Dober glas, kako je bilo pri nas, se je širil v čisto pravo olimpijsko vas. Pozdravčke iz Pekinga sta nam poslala Tim Mastnak in Gloria Kotnik, ter obljubila, če osvojita medalji, jih prineseta pokazat. In sta, saj obljuba dela dolg. Pri nas sta zelo uživala, odgovorila sta na vsa naša vprašanja in nam podelila zlate medalje, ki smo jih osvojili na prvošolski olimpijadi. Obljubila sta, da se še vrneta in naslednjič navijata za nas. Mi pa smo za vas pripravili video, morda pa se nam pridružite še vi.

Do prihodnjič vam prvošolci z učiteljicami pošiljamo olimpijski pozdrav!

Se vidimo!  🙂