Na predvečer prvega pomladnega dne in svetovnega dneva poezije je Gimnazija Celje – Center v veliki dvorani Narodnega doma priredila pozdrav pomladi in poeziji. Tema letošnjega predvečera prvega spomladanskega dne so bili ruski pesniki in ruska glasba. V dvorani so tako odmevale ruske pesmi in skladbe, občinstvo pa je uživalo ob očarljivih plesnih korakih in interpretaciji ruskih pesniških velikanov.

Vodja prireditve, Darja Poglajen, je k sodelovanju povabila tudi našo šolo, saj so na odru vsak s svojo recitacijo nastopili Miha Carai, Aleksandr Shakhov in Pjotr Kolka. Fantje so so svojo nalogo odlično opravili in nam bili v ponos. Verjamemo, da bodo še kdaj nastopili in to že kaj kmalu na kakšni izmed prihodnjih šolskih prireditev.

Aleksander Verhovšek