V četrtek 12. decembra je potekalo šolsko prvenstvo v šahu. V skupini do 15 let so se najboljše odrezali Miha Grasselli pred Pjotrom Kolko in Filipom Škofom. V skupini do 9 let pa so slavili Gregor Pešec pred Pavlom Kolko in Martinom Štravsom. Med dekleti sta bili najboljši Lana Švrljuga in Manca Palir. En teden kasneje smo se udeležili še področnega tekmovanja na OŠ Lava, kjer so naši učenci dosegli odlične uvrstitve in se s tekmovanja vrnili s kar tremi medaljami. Bronasto odličje sta si priborili Manca Palir v skupini deklic do 9 let in Lana Švrljuga v skupini deklic do 12 let. Z zlatom pa se je okitil Luka Želj pri dečkih do 9 let. Dobro so se odrezali tudi Lan Želj (6. mesto do 12 let) ter Miha Grasselli in Gregor Pešec (oba 7. mesto v skupinah do 15 in 9 let). Tekmovalcem iskreno čestitamo.

Ksenija Novak, mentorica