Tekmovanje za bralno značko za odrasle ima na III. osnovni šoli zdaj že sedemletno tradicijo. Ravno toliko, da je postalo stalnica v šolskem prostoru in tradicionalno čas za sproščena druženja ob čaju in piškotih. Če se lahko ob tem kaj naučimo, še toliko bolje. Tokrat smo naše bralce povabili na spomladansko druženje s kaligrafskim pridihom. S pridom smo potrjevali rek, da je pero močnejše od orožja, čeprav o kakšnem bojevitem vzdušju ni bilo ne duha ne sluha. Kar 20 se nas je zbralo, da bi tokrat (kot se na čajanki sicer spodobi) malo manj kramljali, dosti več pa ustvarjali. Tokrat smo se bolj kot branju posvetili pisanju in ugotovili, da pisanje z roko še ni »out«, kot nas želijo mnogi prepričati. Mi smo živi dokaz za to. Zadali smo precej zahtevno nalogo: naučiti se pisati kaligrafsko pisavo Uncialo ter izdelati umetniški izdelek, sestavljen iz misli, zapisane v Unciali ter izdelek zaključiti z okrasjem v tehniki akvarel.

Knjižničarja Urška Sotler in Tadej Gregorc sta vsakemu udeležencu zagotavljala lep izdelek in prav vsi izdelki so to potrdili. Po dveh urah in pol smo odhajali domov zadovoljni, da smo preživeli krasen, sproščen večer, ki smo ga obogatili z ročnim delom, na katerega smo upravičeno ponosni.

Čas leti kot ptica, včasih pa se plazi kot polž, zagotovo pa je vedno tak, kot si ga sami naredimo. Naredili smo si čudovit večer in čas odlično izkoristili. Vabimo vas, da se nam naslednjič pridružite tudi vi!

Knjižničarka Urška Sotler