Regijsko zasedanje otroškega parlamenta celjske regije se je odvijalo 16. 4. 2021 na daljavo, preko zoom povezave, v organizaciji OŠ Štore s sodelovanjem  MDPM Celje.

Udeležilo se ga je 20 mladih poslancev. V delavnici so mladi parlamentarci razpravljali o naslednjih temah:

–          Osebnostne lastnosti, znanja in veščine za moj poklic.

–          Kateri poklici bodo vedno v povpraševanju?

–          Samooskrbno delovanje, trajnostno življenje, preživetje človeštva.

–          Preizkušnje novega časa / Slovenija, Evropa, Svet in poklici.

V skupnem zaključnem delu dogodka je sledila predstavitev razmišljanj na vse štiri izpostavljene teme. Mladi parlamentarci so bili v izražanju svojih mnenj odločni, kritični, pa tudi spoštljivi do sogovorcev. Izbrali so tudi mlade poslance, ki se bodo 21. 4. 2021, udeležili nacionalnega otroškega parlamenta, ki bo prav tako potekal na daljavo. Celjsko regijo bo zastopala tudi naša devetošolka Anastazija Salobir Omerzu. Iskreno ji čestitamo in ji želimo uspešno udeležbo na nacionalnem otroškem parlamentu.

Mentorica otroškega parlamenta: Anita Šmid