Teden pred začetkom božično-novoletnih praznikov smo v šolski knjižnici popestrili z reševanjem nagradnih knjižnih ugank. Vsak dan je učence v knjižnici pričakala nova uganka, ki so jo lahko rešili ob samostojnem obisku knjižnice ali v času obiskovanja knjižnice v OPB. Rdeča nit ugank je bil veseli december in zimske radosti, ki jih ta prinaša. Podali smo se v svet pravljic Hansa Christiana Andersena, raziskovali svet ljudskih pripovedk, brali o življenju eskimov in izvedeli, kako so včasih praznovali božič. Reševanja ugank se je lotilo več kot 100 učencev, ki so sodelovali tudi v zaključnem nagradnem žrebanju. Erazem Goršič iz 2. b, ki je rešil prav vse uganke, si je prislužil glavno nagrado, izžrebali pa smo še 5 srečnežev, ki so prejeli lepe knjižne nagrade. Za donacije v obliki knjižnih nagrad se zahvaljujemo založbam Mladinska knjiga, Skrivnost in Sodobnost.

Šolska knjižničarja Urška Sotler in Tadej Gregorc