Ker kolo ponovno postaja vse bolj popularno prevozno sredstvo, ki ne onesnažuje, ne potrebuje goriva, ti mršči lase bolje kot najboljši kabriolet in ti med vožnjo celo pripomore k boljši kondiciji, smo na šoli takoj, ko se je pojavilo majsko sonce, začeli s pripravami na letošnji kolesarski izpit. Mlade bodoče kolesarke in kolesarji so se najprej naučili vse potrebno o prometu, prometnih znakih in varnosti v prometu, v spletni aplikaciji Kolesar opravili teoretični izpit ter se nazadnje v spremstvu učiteljic spoprijeli s praktično vožnjo v okolici šole.

Pomembno je, da naši najmljaši čim prej postanejo samostojni in mobilni, še posebej zato, ker je šola locirana v središču mesta, kjer je uporaba kolesa zelo zaželena in praktična. Postajamo mesto koles, skirojev in pešcev, kar nam je lahko v veselje in ponos, saj se hrup in smrad prometa počasi umikata iz mestnega jedra. Naši kolesarji bodo le še dodaten razlog, da vsi poprimemo za krmilo in si naše knežje mesto ogledamo z malo drugačnega zornega kota. Naj bo vaša vožnja in vožnja naših najmlajših kolesarjev varna in prijetna v prihajajočih sončnih dneh.

Natalija Anderluh, vodja praktične vožnje kolesarskega izpita