2. decembra 2022 v popoldanskem času, ko se je nad mesto že spuščala noč, smo na III. osnovni šoli Celje po dvoletnem premoru zopet z velikim veseljem pripravili že tradicionalni božično-novoletni bazar. V zadnjem mesecu leta, decembru, se otroci veselijo prihoda dobrih mož, odpirajo okenca adventnih koledarjev, mesto, šola in naši domovi pa počasi dobivajo praznično podobo. Vsi skupaj na III. osnovni šoli Celje pa smo se neizmerno veselili božično novoletnega bazarja. Praznična podoba pred šolo, ki je bila odeta v svetleče lučke, ter nagajivi škrati, ki so kukali iz vseh kotičkov naše šole, je staršem in drugim obiskovalcem sporočala, da se za vrati naše šole skriva nekaj izjemnega. Veliko truda in ustvarjalnega zanosa se je skrivalo za vrati, in kot sta povedala napovedovalca Tajda in Maj iz 4. b, so učenci in učitelji o ročnih delih, ki so jih ponudili, razmišljali že v mesecu novembru. Že vrsto let je namreč prijetna tradicija naše šole izdelovanje okraskov, drobnih darilc, peka piškotov, okraševanje šolske smrečice in božična okrasitev šole. Otroški zborček je zapel dve božični pesmi, nato pa je zbrane nagovoril ravnatelj Aleksander Verhovšek, ki je poudaril pomen sodelovanja in dobrodelnosti, ki ji na šoli posvečamo posebno pozornost, posebna gostja bazarja, podžupanja MO Celje Breda Arnšek pa se je zahvalila za dobro vpetost šole v lokalno okolje ter zaželela vsem zbranim mirne praznike in vse dobro v prihajajočem letu. In kaj se je skrivalo za šolskimi vrati? Obiskovalci so si lahko izbrali voščilnice, darilne vrečke, adventne venčke, božično dekoracijo, okraske za smrečico, kuharske knjige, šolski koledar, pisane hranilnike, božične aranžmaje, okrasne hiške in še marsikaj. Srečni smo, da so obiskovalci dobro sprejeli našo ustvarjalnost in tako omogočili številnim učencem možnost sodelovanja v vseh aktivnostih šole, za kar skrbi šolski sklad, ki so mu bili dobrodelni prispevki namenjeni.
Hvala vsem, ki ste pripomogli, da je bazar 2022 odlično uspel: vsem učiteljem šole in vsem učencem, donatorjem, mamam, babicam in vsem tistim, ki vam je mar za dobrobit naših otrok. Želimo vam, da vas sreča in praznično razpoloženje spremljata na vsakem koraku do izteka koledarskega leta 2022 in v letu 2023. Naj k vsakemu izmed vas v letu 2023 priplujejo najlepše sanje: srečne, srčne in obdane s prijateljstvom in ljubeznijo.
Srečno 2023!
Organizatorki bazarja: Urška Sotler in Darja Bastl