Veste, da tudi prvošolci berejo za bralno priznanje? Res je! Tudi oni doma s starši ali sami prebirajo pravljice, potem pa o njihovi vsebini pripovedujejo svojim učiteljicam. Zato smo v letošnjem šolskem letu tudi zanje pripravili zaključno prireditev bralnega priznanja, kamor smo povabili prav posebni gostji. To sta bili babica in rdeča kapica iz istoimenske pravljice. Prav gotovo ju pozna prav vsak otrok! A to nista bili čisto običajni babica in rdeča kapica. Babica je prav moderna, a čeprav je obdana z modernimi elektronskimi napravami, je nesrečna, saj ji zdravje peša, pa še zelo osamljena se počuti. Njena vnukinja rdeča kapica je preveč zaposlena, da bi jo obiskala. A nazadnje le pride in babici prinese … same napačne stvari. Le kaj dela v babičini košari copat? Pa metlica in ogledalo? Če ne veste, si oglejte igro, če se babica in rdeča kapica še kdaj oglasita na naši šoli!

Prvošolcem sta babica in rdeča kapica podelili bralna priznanja, za kar jim iskreno čestitamo. Upamo, da bodo še naprej ostali zvesti pravljicam, vsem pa želimo mnogo pravljičnih dni in dolgo vroče poletje!